Dr n. med. Aleksandra Karbowniczek
Zakres porad:
- Choroba Parkinsona
- Drżenie samoistne
- Zespołu niespokojnych nóg
- Schorzenia układu pozapiramidowego
- Zespoły otępienne
- Migreny
Neurolog, Dyrektor medyczny ETG Neuroscience od 2024 roku
Jest absolwentką I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.
Specjalizację z neurologii ukończyła w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. W 2013 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych po obronie pracy „ Ocena neuropatologiczna złogów amyloidowych w naczyniach włośniczkowych i niewłośniczkowych pacjentów z chorobą Alzheimera”.
Głównym obszarem jej działalności zawodowej są choroby neurozwyrodnieniowe. Od lat aktywnie uczestniczy w projektach naukowych i badaniach klinicznych dotyczących choroby Parkinsona i Alzheimera oraz angażuje się w działalność Fundacji i Stowarzyszeń Pacjenckich. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń neurologicznych w szczególności: choroby Parkinsona, drżenia samoistnego, zespołu niespokojnych nóg i innych schorzeń układu pozapiramidowego, zespołów otępiennych oraz migreny.
Jest także wieloletnim członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Bólów Głowy, a także Movement Disorders Society (MDS) – stowarzyszenia dedykowanego pracy naukowej oraz pracy nad rozwojem wiedzy i diagnostyki zaburzeń ruchowych.
Doświadczenie zawodowe zdobywała już w okresie studiów działając w studenckich kołach naukowych oraz pracując w ramach wolontariatu, w Polsce i Wielkiej Brytanii, z pacjentami ze schorzeniami neurologicznymi. Doświadczenie w zakresie leczenia chorób pozapiramidowych zdobywała w Przyklinicznej Poradni Schorzeń Pozapiramidowych CSK MSWiA w Warszawie oraz w Polskiej Akademii Nauk, prowadząc granty naukowe dedykowane pacjentom z chorobą Parkinsona. Od 2014 roku współpracuje naukowo z Zakładem Fizjologii Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN.
Aktualnie prowadzi Poradnię Zaburzeń Pozapiramidowych Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
Prowadzi działalność szkoleniową i dydaktyczną w mediach oraz na konferencjach i warsztatach neurologicznych, głównie w obszarze zaburzeń układu pozapiramidowego.